начало » Новини
24.09.2012
Кметът награди най-добрите в риболовен турнир

В тази събота и неделя на язовир „Агов дол” до с. Власатица се проведе риболовен турнир за професионалисти. Турнирът бе организиран от концесионера на язовира Марио Тончев. Надпреварата бе трета за тази година и в нея взеха участие 25 отбора от по двама участници. В състезанието се включиха отбори от Пловдив, София, Стара Загора, Перник, Шумен, Горна Оряховица, Севлиево, Монтана и Враца. Надпреварата бе в четири манша, разпределени по два в двата дни. Състезателите бяха разделени в четири сектора на язовира. Сред участниците бяха Пламен Панталеев – седемкратен републикански шампион по спортен риболов на плувка, Румен Витков – бронзов медалист от световното първенство в Испания през 2012 г., Юлиян Йорданов – девети на световното първенствот в Италия през 2006 г. и Валентин Колев – участник в последното световно първенство по спортен риболов, провело се в Чехия на 15 и 16 септември 2012 г. Сред официалните гости на турнира бяха кметът на община Враца инж. Николай Иванов и председателят на Федерацията по спортен риболов Ивайло Христов.

Турнирът на язовир „Агов дол” бе най-успешен за Пламен Патналеев и Пламен Крайчев, завоювали първото място. Втори станаха Румен Витков и Людмил Стайков. На трето място се класираха пловдивчаните Димитър Кузманов и Илко Влашев. Наградите на най-добрите връчи инж. Николай Иванов. Победителите получиха купи и медали, осигурени от кмета на Враца. Класираните на първо място си тръгнаха и с награда от 2 900 лв. Класираните втори взеха 1 900 лв., а третите – 1000 лв. Всички риби, уловени по време на турнира, бяха върнати обратно в язовира.