начало » Новини
14.11.2013
Наградиха победителите в „Ученически игри`2012 – 2013”

Община Враца награди победителите в „Ученически игри`2012 – 2013”. Плакетите, статуетките и екипировката за най-добрите бяха връчени от зам.-кмета Красимир Богданов, змс Росица Стаменова – гл. експерт на ММС за Северозападна България, Маринела Петрова – директор на дирекция „Образование, култура, спорт и туризъм” и секретарят на спортно дружество „Ботев” Илия Здравков. Състезанията в Ученическите игри се проведоха по осем вида спорт в три възрастови групи – 5 – 7 клас, 8 – 10 клас и 11 – 12 клас за момчета и момичета и юноши и девойки. Наградени бяха 30 отбора, които продължиха надпреварата в следващи етапи – областен, зона и републикански финали. До републиканските финали стигнаха четири общински отбора – три на ПМГ „Акад. Иван Ценов” (два в леката атлетика и един във волейбол) и един от с. Тишевица в дисциплината бадминтон момчета 5 – 7 клас. Бадминтонистите спечелиха златен медал и станаха най-добрият общински отбор за тези Ученически игри. Сребърен медал във волейбола завоюваха девойките на Природо-математическата гимназия. В индивидуалната надпревара в леката атлетика представител на ПМГ „Акад. Иван Ценов” спечели сребърен медал на висок скок.

Комплексен победител във всички състезания стана ПМГ с общ сбор от 142 точки. Втори се наредиха ПТГ „Никола Й. Вапцаров” с 86 точки, а трети се класираха ОУ „Васил Левски” – със 74 точки.

„Община Враца ще продължи да подпомага ученически спорт и през следващите години” –ангажира се зам.-кметът Красимир Богданов.