начало » Новини
16.04.2014
Кметът награди 45 състезатели

Кметът инж. Николай Иванов днес връчи грамоти на 45 състезатели от врачански отбори, завоювали престижни отличия на държавни и международни първенства и на 15 треньори. От началото на годината до края на март врачански състезатели са спечелили 13 златни, 9 сребърни и 15 бронзови медали в индивидуалните спортове. Има и едно отборно първо място по тенис на маса в „А” републиканска група за Северна България при мъжете. „Всички вие ни карате да се гордеем, че сме врачани. Желая ви още много успехи и здраве” – с тези думи се обърна към победителите инж. Николай Иванов.
    Първата грамота бе за най-изявания до момента спортист на общината – Асен Асенов, носител в две поредни години на престижното отличие „Спортист на годината”. Само преди месец той стана световен шампион по муай-тай в категория до 60 кг на първенството в Тайланд. Освен тази титла, състезателите от клуб „Арис-2008” за първите три месеца на годината са завоювали и четири златни и два сребърни медала от държавни първенства. Най-многобройната група отличени състезатели днес бе от клуба по борба „Ботев-93”.  Отборът има 22 медала от държавни първенства във всички възрастови групи - от тях три златни, пет сребърни и 14 бронзови. Състезателите са спечелили също два сребърни и два бронзови медала от международен турнир за кадети. Три спортни клуба по лека атлетика завоюваха шест златни, един сребърен и два бронзови медала от държавни първенства и международния турнир „Академик”. Атлетът от  клуб „Враца” Пламен Петков спечели два златни медала в дисциплините троен и дълъг скок при юношите младша възраст. Георги Тодоров и Иво Вачев от СК „Павел Павлов” се отчетоха със златен и бронзов медали от Международния турнир. Клубът по плувни спортове „Ботев” донесе на общината един сребърен медал. Спечели го Рени Руменова на 100 м бътерфлай, с треньор Венетка Начева. Два бронзови медала в спорта джудо спечели състезателката на клуб „Ипон” Ивета Иванова при жените. Шампион за мъже отборно стана отборът по тенис на маса „Враца”.