начало » Новини
18.09.2015
Наградиха призьорите в Ученически игри 2014/2015 за Враца

Победителите в Общинския етап на Ученически игри 2014/2015 г. бяха отличени днес във Враца. Наградите връчи лично кметът инж. Николай Иванов. В състезанията своите заявки за участие бяха дали 14 училища, като в различните спортове се включиха стотици ученици от общината. Отборите се състезаваха в осем вида спорт – баскетбол, волейбол, бадминтон, тенис на маса, лека атлетика, футбол, хандбал и шахмат в три възрастови групи, разделени в двата пола. В крайното комплексно класиране първото място бе за СОУ „Христо Ботев” – Враца с 146 точки. Неговите състезатели станаха общински първенци по волейбол за момчета 5 – 7 клас, по баскетбол за момичета 5 – 7 клас, в същата възрастова група по лека атлетика за момичета, футбол за момчета и хандбал за момичета и момчета. Техни достойни противници бяха класиралият се на второ място отбора на ПМГ „Акад. Иван Ценов” с общ сбор от 136 точки. Те станаха общински първенци по волейбол за юноши 8 – 10 клас и 11 – 12 клас, по баскетбол за девойки 8 – 10 клас и 11 – 12 клас, по лека атлетика за девойки 8 – 10 клас, футбол за юноши 11 – 12 клас и по шахмат – 5 – 7 клас. Отборите на СОУ „Христо Ботев” надвиха тези на ПМГ, заради повече спечелени точки от втори и трети места. В челната тройка се класира и тимът на ЕГ „Йоан Екзарх”, който спечели 74 точки. Техните представители станаха общински първенци във волейбола за момичета 5 – 7 клас и за девойки 8 -10 клас, в баскетбола за юноши 8 - 10 клас, в леката атлетика за юноши 8 -10 клас и в тениса на маса за момчета – 5 – 7 клас. На всички участници Община Враца раздаде предметни награди, като класиралите се от 1 до 6 място получиха и купи. Общината ежегодно заделя 27 000 лева за реализирането на Ученическите игри.

Днес във Враца се проведе и турнир по тенис на маса, посветен на Европейската седмица на спорта. Състезанието бе по двойки като престижното първо място спечелиха Вихрен Михалчев и Пламен Върбанов. Второто място заеха Любомир Цветков и Иво Начев, а третото – Иван Велков и Красимир Ангелов.