Сигнали за корупция
С лице към хората
начало » Новини
11.12.2015
„Спортист на годината” на Община Враца

На 10 декември се проведе тържествена церемония по връчване на наградите на 10-те най-добри спортисти и трите най-успешни отбора на Община Враца за 2015 година. Официални гости на събитието бяха Кмета на Община Враца Калин Каменов, Народните представители Петя Аврамова, Красен Кръстев, Красимир Богданов, Георги Божинов, Областният управител Малина Николова, зам. – областният управител Мирослав Комитски, Председателят на Общинския съвет Румен Антов, общински съветници, спортни дейци. Всички  отличени спортисти, отбори и техните треньори, получиха купи, плакети и предметни награди. Спортист №1 на Враца, Георги Иванов получи и картина от Кмета на общината, г-н Калин Каменов. С плакети и предметни награди бяха наградени и ветерани, както и  юбиляри.

Отборът по футбол деца – родени 2000 г, с треньор Ивайло Димитров, за достигнато 8-мо място в Държавното първенство, беше отличен с грамота и предметни награди.    

       Грамоти за високи спортни постижения през 2015г. от Кмета на общината получиха всички номинирани спортисти и отбори. Тази година номинации са постъпили  от 10 клуба, за 29 спортисти в индивидуалните спортове и за 6 отбори.

 

   I.Класация на десетте най - добри спортисти на Община Враца в индивидуалните спортове:

 

1. Георги Иванов - АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ ’’ПАВЕЛ ПАВЛОВ’’ – ВРАЦА

 

II място Балкански игри в зала мъже

III място Балкански игри открито мъже

II място Купа Европа мъже

IX място Европейско първенство мъже

                  I място ДП в зала мъже

I място ДП на открито

                  ІІІ място на Световни военни игри -Сеул

 

Треньор: Борис Воденичаров

2. Пламен Петков - АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ „ВРАЦА”

 

IX място троен скок ю.ст.възраст Балкански шампионат

VII място скок дължина ю.ст. възраст Балкански шампионат

I място скок дължина НШ зала ю.ст. възраст

I място троен скок НШ зала ю.ст. възраст

V място троен скок НШ мъже

I място скок дължина НШ ю.ст. възраст

I място троен скок НШ ю.ст. възраст

I място троен скок мъже Международен турнир „Нови звезди”

III място скок дължина мъже Международен турнир „Нови звезди”

II място скок дължина ю.ст. възраст 7-ми мемориал „Цв. Христова”

I място скок дължина ю.ст. възраст „Купа Европул”

I място троен скок ю.ст. възраст „Купа Европул”

                

            Треньор: Ивайло Младенов

 

3. Иван Дамянов – СК ПО БОРБА „БОТЕВ- 93”

        

II място БП „Кадети” 42 кг, Турция

XVI място СП „Кадети” 42 кг, Босна и Херцеговина

I място „Кадети” 42 кг, МТ „Васил и Георги Илиеви”

I място „Кадети” 46 кг, МТ „Пламен Боцев”

I място „Кадети” 42 кг, ДЛОШ

III място „Кадети” 42 кг, ДЛП

 

Треньор: Димитър Найденов

 

4. Димитър Правчански- АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ „ВРАЦА”

 

I място НШ диск ю.ст. възраст

II място диск НШ ЗИМНИ ХВЪРЛЯНИЯ ю.ст. възраст

IX място диск НШ мъже

I място диск ю.ст. възраст 7-ми мемориал „Цв. Христова”

 

Треньор: Альоша Велков

 

5. Мартин Иванов – СК ПО БОРБА „БОТЕВ- 93”

 

II място „Мъже” 71 кг, ДЛОШ

II място „Юноши” 74 кг, МТ „Пламен Боцев”

 

Треньор: МС Николай Ценов

 

 

 

           6. Иван Петров - АТЛЕТИЧЕСКИ КЛУБ ’’ПАВЕЛ ПАВЛОВ’’ – ВРАЦА

      II място 400 м.пр.б. ДП на открито мъже

 

Треньор: Румен Павлов

            7. Ирена Георгиева - СК ПО БОРБА „БОТЕВ- 93”

 

III място „Жени” 55 кг, ДЛП

 

            Треньор: Юлиян Георгиев

 

8. Кристиян Илиев – СК ПО БОРБА „БОТЕВ- 93”

 

I място „Момчета” 66 кг, ДЛП

I място „Момчета” 66 кг, ДЛОШ

II място „кадети” 69 кг, МТ „Пламен Боцев”

 

Треньор: Ангел Петров

 

9. Васил Василев – СК ШАХМАТ Враца

     

       I място ДИП по кореспондентен шах „Мъже”

 

Треньор: Красимир Бочев

 

     10. ЗМС Дамян Митов Петров – СПОРТНО-ТЕХНИЧЕСКИ МОДЕЛЕН КЛУБ - ВРАЦА

 

I място крайно класиране ДШ клас 1/8 on road

II място крайно класиране ДШ клас 1/5 on road

II място крайно класиране ДШ клас 1/5 off road

IV място европейска купа ГП България клас 1/5 off road

37 място Европейско п-во Фехринг, Австрия

 

II. Класация на  трите най - добри отбори на Община Враца в отборните спортове

 

 I място  СКПС „ Ботев 2000”- водна топка, отбор жени

                      I място ДП отбор „Жени” и носители на „Купата на България” за 2015 г

                      Треньор:Ивайло Томов 

                   II място  СК волейбол „Ботев” – момичета до 12г.

     Държавно първенство –  IV място

                       Треньор: Аглая Йорданова

                  III мястоСпортен клуб по тенис на маса „Враца” - мъже

      V място Отборно първенство – Северна България „Мъже” група „А”

                        Треньор: Красимир Ангелов

 

  

III. Ветерани

    1. Юлиян Георгиев – борба кл.стил

1 място Световно първенство по борба кл. стил 

    2. МС Николай Ценов – борба кл.стил

Световно първенство за ветерани – 3 място Световно първенство по борба кл. стил

    3.МС Катя Семкова-лека атлетика

Два златни и два сребърни медала  от Балкански първенства по лека атлетика,

            4 място Европейско първенство по лека атлетика – 800м гл. бягане

    4. Георги Костов – лека атлетика

1 място Балканско първенство по лека атлетика, мятане на диск

    5. МС Сергей Стаменов -  лека атлетика

Балкански вицешампион по лека атлетика - хвърляне на диск

          6. Юлияна Борисова  - лека атлетика

3 място Балканско първенство по лека атлетика, 400 м гл. бягане

   7.Славчо Каменов – плуване 

Държавно първенство за ветерани– 1 място на 50 м.   бруст 

  8. Емил Цветанов – плуване

 Държавно първенство за ветерани 2 място   50 м бруст 

 

 IV. Юбиляри

 

          1. ЗТ Цоло Ангелов – 80 години 

            Дългогодишен треньор по спортна стрелба

          2. Димитър Мишев – 80 години

Дългогодишен председател на ДФС „Ботев” – Враца   

    3.  Маргарита Гергова – 70 години

Дългогодишен треньор по баскетбол       

          4. Тодор Тинковски – 60 години

Треньор по лека атлетика

          5. МС и ЗТ Альоша Велков – 60 години

Треньор по лека атлетика

 6. ЗМС Росица Стаменова – 60 години

Майстор на спорта по лека атлетика и спортен деятел

 

#
# # # #