начало » Новини
02.05.2011
Предстои ремонт на стадиона

във Враца след влизането на „Ботев” – Враца в елитната „А” група. Министърът на спорта Свилен Нейков заяви, че ще бъде обновено осветлението и ще бъде монтирано ново табло. Това е изключително важно, за да могат да се играят и във Враца футболни срещи от А група, след влизането на тима в елита тази есен.

Почти целият Министерски съвет и национални футболни величия почетоха 90 годишният юбилей на Общински футболен клуб „Ботев” – Враца. Честванията започнаха с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Христо Ботев от името на официалните гости, фенове на отбора и граждани. Цялото множество преминаха в шествие през центъра на града до стадиона. Кулминацията беше приятелски мач между ветераните на „Ботев” и сборен отбор от София.

Над 5 хил. зрители наблюдаваха срещата. Капитан на гостуващия отбор беше премиера Бойко Борисов, който обаче не успя да отбележи нито един гол във вратата на врачани. Капитанската лента на домакините носеше една от легендите на врачанския футбол Илия Вълов. Главен съдия на мача беше Йордан Жежов. Още в първото полувреме само за няколко минути софиянци успяха да вкарат два гола, а врачани един. През второто полувреме гостите запазиха преднината и срещата завърши при резултат 2:1 в тяхна полза. Още в началото на мача на терена излезе актьорът Краси Радков, който беше аплодиран от публиката. Той  игра за сборния отбор на София с номер 17. Кметът д-р Костадин Шахов приветства гостите и отбора по повод юбилея. Той призова: „Да продължим работата си така както отборът и града заслужават – с Ботевски дух и ботевска воля. Убеден съм, че само така Враца може и трябва да се върне в елитната група”. По повод юбилея община Враца и футболния клуб получиха отличия от спортния министър Свилен Нейков – за развитие на физическото възпитание и детско юношеската школа и от Борислав Михайлов, шеф на Българския футболен съюз.