начало » Новини
02.04.2012
Врачанските кикбоксьори завоюваха 18 медала

18 медала завоюваха врачанските кикбоксьори от Държавния шампионат, на който Враца бе домакин през почивните дни. 400 състезатели от 32 клуба в страната, във всички възрастови групи, мериха сили в два стилата -  семи контакт и лайт контакт.

Зам.-кметът на община Враца Красимир Богданов бе гост на шампионата, който се проведе в тенис залата в спортния комплекс „Христо Ботев”.

Главен съдия бе наставникът на врачанския „Арис” Ангел Иванов, който сподели, че състезанието е преминало много добре и е доволен  от класирането. Той каза също, че през есента, Враца отново ще бъде домакин на състезание от подобен ранг. Възпитаниците на Иванов спечелиха 9 златни медала, 1 сребърен и 8 бронзови. Шампиони в своите категории станаха: момчета до 12 години -Марио Иванов /46кг/, до 14 години - Деян Тодоров /63кг/, момичета до 14 години – Антонина Банчева / 50кг/, юноши младша възраст – Калин Цветанов/ 63кг/, Явор Любомиров /69кг/, Антоан Ивов /+79кг/, девойки младша възраст – Бетина Банчева /55кг/, ст. възраст Йордан Йорданов /84кг/, и при мъжете  Асен Асенов /57кг/.

Следващото държавно първенство за врачанските файтъри е през април в Шумен.