начало » Новини
21.05.2012
Врачани са първи в отборното класиране по борба

Първо място в отборното класиране спечели врачанският клуб по борба класически стил „Ботев-93” на държавния лично-отборен шампионат за момчета. Домакините от Враца взеха един златен, четири сребърни и четири бронзови медала. Единственият „златен” възпитаник на треньора Юлиян Димитров Едуард Евтимов, бе безапелационен в категорията до 42 кг. Той бе определен и за „най-техничен състезател” на шампионата. В същата категория на второ място остана Мартин Владинов, а на трето място – Михаил Велчовски от врачанския клуб. Сребърни медали завоюваха Даниел Борисов в най-леката категория до 32 кг, Цветелин Борисов /кат. 35 кг/ и Георги Тодоров /38 кг/. Бронзови отличия заслужиха Страхил Николов и Цветомир Георгиев /до 35кг/ и Мартин Иванов /до 53 кг/. Братът–близнак на Едуард Александър, след като водеше в схватка за трето място в кат. до 47 кг, падна лошо и заради полученото „комоцио”, се наложи да прекрати срещата. Той остана пети. На пето място останаха и Петър Петров и Браян Сандов, до седмото място стигна Мирослав Георгиев.

В отборното класиране „Ботев-93” събра 84 точки и се изкачи на първото място, пред следващите „Рилски спортист” – Самоков с 75 т. и „Левски”- София с 63т.