начало » Новини
28.05.2012
Проведене се баскетболен турнир за купата на Община Враца

Отборът на „Видабаскет” грабна купата на Община Враца в баскетболен турнир за мъже. Турнирът се проведе под патронажа на кмета на общината инж. Николай Иванов и е първото по рода си състезание, в рамките на „Ботеви дни-2012”.

В надпреварата участие взеха три отбора  - „Видабаскет” - Видин, „Монтана” и домакините „Ботев 2012” – Враца. На откриването зам.-кметът Красимир Богданов пожела успех на начинанието и изрази надежда, че това ще бъде началото на възраждането на баскетбола във Враца.

По системата „всеки срещу всеки” „Ботев” – Враца спечели мача срещу „Монтана” с 65 на 53 точки, но загуби срещу „Видабаскет” с 58 на 76.   Видинският тим се наложи с 88 на 67 точки срещу „Монтана” и оглави класирането.

В края на състезанието бяха раздадени и три специални награди: за „най-добър играч на турнира”, която бе връчена на капитана на „Видабаскет” Юлиян Колев;  за „най-добър реализатор” бе определен Калоян Николов от „Ботев” и „най-добър борец под коша”, която получи Борис Николов също от врачанския отбор.