- КОРОНАВИРУС (COVID-19)
- ПРОФИЛ НА КУПУВАЧА
- Публични регистри
- Звено "Инспекторат"
- Достъп до информация
- Община Враца
- Икономика
- Образование
- Здравеопазване
- Екология
- Социални дейности
- Младежки дейности
- Туризъм
- Култура
- Спорт
- Търгове и конкурси
- Регулационен план
- Устройство на територията
- Кариери
- Общинска собственост
- Етажна собственост
- Интегриран проект за водния цикъл на град Враца II-ра фаза
- Интегриран проект за водния цикъл на град Враца
- Пещера "Леденика"
- Пазарни консултации
- Защита на личните данни
- --------------------------
- РЕГЛАМЕНТ (ЕС) 2016/1191 на ЕВРОПЕЙСКИ ПАРЛАМЕНТ и на СЪВЕТА от 06.07.2016 г.
Новини
Три бяха основните теми, обсъдени днес на традиционния Ден на кмета. Кметовете от населените места от община Враца разискваха състоянието и охраната на водоемите, проблеми, свързани с електроснабдяването и мерките, които са взети по опазването на земеделската продукция от кражби и пожари.
От кметовете на Тишевица, Горно Пещене и Вировско бе поставен и въпросът за продължаващия вече почти седмица воден режим, причинен от авария по водопровода. Кметът на общината инж. Николай Иванов изрази готовност, при необходимост, трите села да се снабдяват с минерална вода. До такова решение обаче не се стигна. Управителят на „В и К” Ангел Престойски, в разговор с кмета на Враца увери, че авариите вече са отстранени и водоподаването е възстановено.
Кметовете заявиха също, че не навсякъде е направена профилактика на електропреносната мрежа. Представителят на „ЧЕЗ” Румен Тодоров каза, че на някои места профилактиката вече е извършена, а за другите ще бъде изготвен график и до два месеца клоните по трасето ще бъдат изрязани.
На срещата стана ясно, че на водоемите в региона са поставени табели, които да предупреждават те да не бъдат използвани за къпане.
В почти всички села има създадени доброволчески групи, които да се събират при гасене на пожари. Кметовете обаче бяха единодушни, че те съществуват само на хартия и на тези хора не може да се разчита, когато се наложи. Взето бе решение да се търси финансиране на доброволческите групи, което би мотивирало хората. Заплащането ще е само за периода, в който те реално участват в гасенето на пожарите. Има законова възможност това да става чрез междуведомствената комисия по бедствия и аварии към МС. От същата комисия могат да се поиска и еднократна помощ за оборудването на бригадите и закупуването на облекло за тях.
Опазването на селскотопанската продукция от пожари е изцяло в ръцете на арендаторите, единодушни бяха кметовете.
Даниела Хитова,
гл. експерт „Връзки с обществеността”