- КОРОНАВИРУС (COVID-19)
- ПРОФИЛ НА КУПУВАЧА
- Публични регистри
- Звено "Инспекторат"
- Достъп до информация
- Община Враца
- Икономика
- Образование
- Здравеопазване
- Екология
- Социални дейности
- Младежки дейности
- Туризъм
- Култура
- Спорт
- Търгове и конкурси
- Регулационен план
- Устройство на територията
- Кариери
- Общинска собственост
- Етажна собственост
- Интегриран проект за водния цикъл на град Враца II-ра фаза
- Интегриран проект за водния цикъл на град Враца
- Пещера "Леденика"
- Пазарни консултации
- Защита на личните данни
- --------------------------
- РЕГЛАМЕНТ (ЕС) 2016/1191 на ЕВРОПЕЙСКИ ПАРЛАМЕНТ и на СЪВЕТА от 06.07.2016 г.
Новини
Представителният танцов състав „Хемус” при Община Враца с ръководители Геновева Спасова и Валери Спасов се завърна от участие в 38 Международен студентски фолклорен фестивал в гр. Скопие, който се проведе от 24 до 28 август 2017 година. Фестивалът е създаден през 1967 година по идея на студентите от университета „Св. св. Кирил и Методий” –Скопие като знак на благодарност към страните, които помагат за възстановяване на Скопие след разрушителното земетресение през 1963 година. Фестивалът все още се нарича „Фестивал на солидарността”.
Публиката в Скопие, където бяха изнесени два концерта- на откриването и закриването на форума, както и в Кавадарци, имаше възможност да види фолклорни танци, представени от съставите „Хемус”–Враца, България, „Ожаровяци”-Варшава, Полша, КУД „Ремизиана”-Бела Паланка, Сърбия и съставите „Мирча Ацев” и „Кочо Рацин” от Скопие, Македония.
ПТС „Хемус” получи и официална покана за участие във фестивал на ЦИОФФ във Варшава, Полша през м. август 2018 година. Съставът взе участие и в два уъркшопа, проведени в рамките на фестивала.
Представители на всички състави се срещнаха с ректора на университета- г-н Никола Янкуловски, председателят на община Карпуш- Стефче Якимовски и г-жа Виолета Михайлова- от отдел „Култура” в община Карпуш.
Любезните домакини от АКУД „Мирча Ацев”, Скопие, които гостуваха на XII Международен фолклорен фестивал „Врачанска пролет” през тази година, показаха на участниците и природните забележителности около Скопие- каньона „Матка”, светещият кръст, пазител на столицата и прекрасната панорама, откриваща се от върха, както и гордостта на жителите на града-скопската чаршия.
Заключителният концерт на 38-мия фестивал беше изнесен в залата на Националната опера и балет на Македония, където над 700 зрители горещо аплодираха изпълнителите.
Фестивалът няма конкурсен характер и се провежда със съдействието на Министерство на културата на Република Македония, Университет „Св. св. Кирил и Методий”-Скопие, Общински съвет на гр. Скопие и общините Карпош и Кавадарци.