начало » Новини
18.10.2018
Определиха победителите по футбол от общинския етап на Ученически игри

Завърши футболната надпревара от общинския етап на Ученически игри 2018/2019 г. В състезанието се включиха 21 отбора в три възрастови групи: V-VII клас, VIII-X клас и XI-XII клас. Турнирът се проведе на две игрища – изкуствения и тренировъчен терен. Общо 20 срещи излъчиха победителите в групите.

Във възрастова група V-VII клас на първо място се класира отборът на Средно училище „Христо Ботев“, след тях се нареди тимът на Средно училище „Васил Кънчов“ и третото място бе за Средно училище „Никола Войводов“.

При отборите в групата VIII-X клас отново първото място бе за отбора СУ „Христо Ботев“, второто място спечелиха футболистите от СУ „Васил Кънчов“, а на трето момчетата от Профилирана езикова гимназия „Йоан Екзарх“.

Първи във възрастова група XI-XII клас се класира тимът на Професионална техническа гимназия, след тях се нареди отборът на Профилирана природо-математическа гимназия „Акад. Иван Ценов“ и на трето място бяха отличени представителите на Средно училище ,,Козма Тричков”.

Общинският етап по футбол, част от Ученически игри, се организира и финансира от Община Враца.