- КОРОНАВИРУС (COVID-19)
- ПРОФИЛ НА КУПУВАЧА
- Публични регистри
- Звено "Инспекторат"
- Достъп до информация
- Община Враца
- Икономика
- Образование
- Здравеопазване
- Екология
- Социални дейности
- Младежки дейности
- Туризъм
- Култура
- Спорт
- Търгове и конкурси
- Регулационен план
- Устройство на територията
- Кариери
- Общинска собственост
- Етажна собственост
- Интегриран проект за водния цикъл на град Враца II-ра фаза
- Интегриран проект за водния цикъл на град Враца
- Пещера "Леденика"
- Пазарни консултации
- Защита на личните данни
- --------------------------
- РЕГЛАМЕНТ (ЕС) 2016/1191 на ЕВРОПЕЙСКИ ПАРЛАМЕНТ и на СЪВЕТА от 06.07.2016 г.
Новини
При извършване на аварийни и планови ремонти, както и при изграждането на нови мрежи, изпълнителят на строителните дейности да възстанови компрометирания участък цялостно, а не само площта на разкопаванията. Това е предложението на местната администрация, което ще бъде обсъдено на обществена консултация на 11 април, от 17:00 часа.
Допълненията в Наредбата се налагат заради разкопавания на общински пътища от страна на различни дружества, при които често се компрометира и съпътстващата инфраструктура – бордюри, тротоари и пр. Експертите от Община Враца са категорични, че възстановяването само на площта на разкопания участък е неефективна практика, тъй като се получават пропадания и се намалява значително експлоатационния срок. С приемане на допълненията ще бъде намален броят на невъзстановените улици, тротоари и зелени площи, за чиято поддръжка е отговорна Община Враца.
Към момента има приета Наредба с решение на Общински съвет, съгласно която възложителите на ремонтни дейности трябва да възстановят в срок от 30 календарни дни засегнатите имоти – общинска собственост.
Действащата наредба определя гаранцията за възстановяването на разкопаните терени, като тя може да бъде под формата на парична сума, внесена по сметката на Община Враца или като банкова гаранция. Гаранционният срок за извършените възстановителни работи е една година от датата на приемане на ремонтни дейности или от въвеждане на обекта в експлоатация.
С цел ефективност при спазването нормативния акт, местната администрация изпраща писма до всички възложители на строително-монтажни работи, които извършват прокопавания на терени общинска собственост. Дружествата са задължени да изготвят инвестиционни програми, в които да са приложени графици за изпълнение на планираните строително-ремонтни дейности.
Всички дружества са уведомени, че извършването на ремонтни работи, които не са включени в инвестиционните програми за годината, са забранени. На юридическите лица и едноличните търговци, нарушаващи разпоредбите на Наредбата, ще бъдат налагани имуществени санкции в размер от 10 000 до 50 000 лв.